Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Download Morogare Mozilla FireFox 7
Thu Sep 29, 2011 1:51 pm by F4rb0d

» Amoozehe Nasbe Windows 7 Be Sorat Tasviri Va Kamel
Thu Sep 29, 2011 12:57 pm by F4rb0d

» Amoozehe Nasbe Windows XP Be Sorat Tasviri Va Kamel
Thu Sep 29, 2011 12:36 pm by F4rb0d

» Tabdile Gooshi Be Webcam Ba Keyfiat HD (EpocCam Lite v1.03)
Thu Sep 29, 2011 12:19 pm by F4rb0d

» Majmoe Wallpaper HD
Thu Sep 29, 2011 11:38 am by F4rb0d

» Pack theme Windows 8 Vase Windows 7
Thu Sep 29, 2011 11:32 am by F4rb0d

» 19 tarfande mofid dar Windows Media Player 11
Wed Sep 28, 2011 12:11 pm by F4rb0d

» Ketab Amoozeshe C++ vase Download
Sat Sep 24, 2011 1:48 am by F4rb0d

» Photoshope Online !!
Sat Sep 24, 2011 1:27 am by F4rb0d

Web Counter
Flag Counter

You are not connected. Please login or register

3 Abzare Rayegan Va Bartar Jahate Ramz Gozarie File ha - Windows,Mac,Linux

Go down  Message [Page 1 of 1]

F4rb0d

avatar
Admin
[right]
ابزارهای رمزگذاری (Encryption tools) بر روی فایل ها، نرم افزارهایی کاربردی و لازم هستند. این نرم افزارها شما را برای جلوگیری از دسترسی سایر افراد به فایل های حساس و محرمانه تان، کمک می کنند. نرم افزارهای زیادی در سیستم عامل های مختلف وجود دارند که به صورت رایگان و پولی در رمزگذاری فایل های محرمانه به یاری شما می آیند. در این مطلب به معرفی ۵ ابزار رایگان برتر در این زمینه پرداخته شده است.
GNU Privacy Guard (ویندوز، مک، لینوکس)


این ابزار که با نام GnuPG نیز شناخته می شود، ابزاری رایگان و بازمتن است که بر پایه Pretty Good Privacy (PGP) طراحی شده. GnuPG همانند یک درایو که قابلیت رمزگذاری به شکل های گوناگون را دارد، از رمزعبور و امضا برای دسترسی به فایل ها بهره می برد. از این ابزار می توان علاوه بر رمزگذاری فایل های محلی و همچنین فایل هایی که بر روی سرور نیز قرار دارند، استفاده کرد که قابلیت مطلوب و مناسبی برای رمزگذاری فایل هایی است که دسترسی مستقیمی به آنها وجود ندارد. همچنین نسخه های مختلفی از این نرم افزار وجود دارند که می توانند به صورت متنی و گرافیکی مورد استفاده قرار گیرند. تصویر بالا اسکرین شاتی از نسخه گرافیکی مخصوص ویندوز است که با نام Cryptophane عرضه شده است.

Disk Utility (مک)


نرم افزار AxCrypt نیز یکی دیگر از ابزارهای رمزگذاری فایل ها و مختص استفاده کاربران ویندوز است. با استفاده از این نرم افزار، بسیار ساده است. با نصب برنامه یک منو مطابق شکل به منوهای ویندوز اضافه می شود که راست کلیک بر روی فایل یا فایل های مربوطه می توان رمزگذاری AES-256 را اعمال کرد یا به فایل های رمزنگاری شده دسترسی پیدا کرد. همچنین با استفاده از این نرم افزار می توان آرشیو های خود بازشوی رمزنگاری شده ایجاد کرد که برای استفاده از فایل ایجاد شده بر روی سایر کامپیوتر ها نیازی به نصب AxCrypt نباشد.

***

احتمالاً تا به حال از ابزارهای رمزنگاری استفاده کرده اید. استفاده از این سری نرم افزارهای رایگان مطمئناً بر امنیت بیشتر برای فایل های محرمانه یا شخصی شما می افزاید؛ اما اگر تجربه استفاده از نرم افزارها و ابزارهای دیگری را دارید که به نظرتان بهتر عمل می کنند، می توانید تجارب خود را در بخش نظرات قرار دهید.

تروکریپت نیز یکی از نرم افزارهای قدرتمند، رایگان و بازمتن، جهت رمزگذاری فایل ها است. با استفاده از این نرم افزار می توانید فایل های خود را در درایو های مجازی که توسط نرم افزار ایجاد می کنید، رمزگذاری کنید. در میان تمام نرم افزارهای رمز نگار این نرم افزار حکم پادشاه را دارد و بهترین محسوب میشود.

TrueCrypt ابزاری است که بر پایه On-The-Fly عمل رمزگذاری را انجام می دهد. این به معنی دسترسی آزاد و امکان تغییر فایل های رمز شده است و هنگامی که نیازی به فایل های مربوطه نیست، فایل ها دوباره به حالت رمزگذاری شده در می آیند.

تروکریپت تنها ابزاری قدرتمند برای رمزگذاری فایل ها نیست، بلکه ابزاری کاربردی جهت ایجاد درایو های مجازی امن و پنهان نیز می باشد که برای حفاظت از داده ها، بسیار مورد استفاده هستند. اگر تا به حال از ان استفاده نکرده اید حتما امتحانش کنید.

7-Zip (ویندوز)


بر خلاف سایر ابزارها و نرم افزارهایی که در این مطلب قرار گرفته اند، بیشتر شما 7-Zip را به عنوان نرم افزاری کم حجم و رایگان برای فشرده سازی اطلاعات و استخراج فایل های فشرده در فرمت های مختلف می شناسید. اما لازم است بدانید این نرم افزار ابزاری مناسب برای رمزگذاری پوشه ها و فایل های فشرده نیز هست.

در صورتی که شما رمزگذاری تعداد زیادی از فایل ها و یا استفاده از درایو های مجازی را نمی پسندید، می توانید در مقابل، همه فایل هایی که قصد رمز کردن آنها را دارید با استفاده از 7-Zip و با AES-256 رمزگذاری نمایید. تنها کافی است فایل های مورد نظر خود و یکی از انواع فشرده سازی را با استفاده از 7-Zip انتخاب و رمز عبور مورد نظر خود را بر روی آن بگذارید. فایل های شما در قالب یک فایل فشرده، به صورتی مطلوب و موثر رمزگذاری می شوند

View user profile http://pctopics.tk

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum